רישיון למשאית – את מי זה יכול לשרת?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

בדרך כלל, כשאנחנו חושבים על רישיון רכב, אז הנחת היסוד שלנו שמדובר על רכב רגיל, כלומר רכב משפחה או רכב מנהלים, רישיון שכל נער ונערה חולמים עליו, לוקחים שיעורי נהיגה בגיל 15-16 בשביל להוציא רישיון, כפי שנהוג בכל העולם. 

אך ישנם סוגים נוספים של רישיונות רכב אשר מיועדים לצרכים ספציפיים. למשל, רישיון משאית. מדובר בסוג של רישיון מיוחד, אשר צריך ללמוד אותו באופן ייחודי והוא לא מיועד בהכרח לכל אחד ואחת אלא רק למי שרוצה להשתמש במשאית לצרכים מקצועיים. הרי אין סיבה ללמוד נהיגה על משאית לצרכים פרטיים. 

בדרך כלל מי שבוחר להוציא רישיון למשאית, יש לו גם רישיון רכב רגיל, אך הוא משתמש ברישיון שלו לצורכי עבודה, כך הוא יכול להיות נהג בחברות מסחריות שונות, הוא יכול לעבוד בנהיגה של משאיות הובלות או לצרכים אחרים. יש לציין שבישראל, אפשר ללמוד נהיגה על משאית דרך הצבא, ואז אפשר לשרת בתור נהג משאית במסגרת השירות הצבאי. 

כיצד לומדים נהיגה על משאית

בעיקרון זה לא אמור להיות שונה מנהיגה על רכב. שוכרים את שירותיו של מורה נהיגה שמתמחה במתן שיעורים עבור הוצאת רישיון למשאית בנתניה למשל, הוא מעביר את השיעורים בין אם זה במגרש חנייה ולאחר מכן גם בכביש, בהמשך צריך לעבור מבחן תיאוריה וכן מבחן מעשי. בעיקרון, מאחר ומי שרוצה ללמוד נהיגה על משאית חייב להחזיק ברשותו רישיון גם על רכב רגיל, לכן סביר להניח שהוא עבר תיאוריה באופן רגיל. 

צריך לומר, משך הזמן של לימודי נהיגה על משאית הוא יחסית קצר, בוודאי ביחס לנהיגה על רכב, יחד עם זאת, מדובר על כלי שונה, הרבה יותר גדול, הרבה יותר מאסיבי ולכן גם תהליך הלמידה הוא אחר ולא בטוח שזה יכול להתאים לכל אחד. 

לפני סיום רק נדגיש, אם בוחרים ללמוד נהיגה על משאית רצוי מאוד להיעזר בשירותיו של איש מקצוע, מורה נהיגה, אמין ומקצועי, איש מקצוע שאפשר לסמוך עליו שיספק את השירות הטוב ביותר ויהיה מקצוען, קשוב ואחראי. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אופניים חשמליים 48v

אופניים חשמליים 48V הופכים פופולריים יותר וכיום הם מחזה נפוץ ברחבי העולם. לאופניים הללו יש שני יתרונות על פני מקביליהם החד-פאזיים –