מניעת גניבות עובדים – לדעת את מי אתם מעסיקים 

גניבות עובדים היא נושא נפוץ המשפיע על עסקים מכל הגדלים והתעשיות. בעוד שיישום אמצעי אבטחה הוא חיוני, הידיעה של מי אתה מעסיק מלכתחילה יכולה לשנות את כללי המשחק במניעת גניבות בתוך הארגון שלך. במאמר זה, נעמיק בחשיבות של סינון עובדים יזום ונספק תובנות לגבי שלוש שיטות שיכולות לסייע בהפחתת או מניעת גניבות עובדים.

משמעות המיון לפני העסקה

מניעת גניבות עובדים מתחילה הרבה לפני שאדם מצטרף לכוח העבודה. העסקת אנשים עם היסטוריה של יושר ויושרה מפחיתה באופן משמעותי את הסבירות לגניבה פנימית. הנה כמה סיבות לכך שהכרת העובדים לפני שהם מתחילים יכולה לעשות את כל ההבדל:

  1. סיכון מופחת: סינון עובדים פוטנציאליים מאפשר לזהות מועמדים עם היסטוריה של גניבה או הונאה. על ידי ניפוי אנשים כאלה במהלך תהליך הגיוס, ממזערים את הסיכון לתקריות עתידיות.
  2. הגנה על נכסים: לעובדים יש לעתים קרובות גישה לנכסי חברה יקרי ערך, מידע סודי ומשאבים כספיים. העסקת אנשים עם רקורד של אמינות מבטיחה את האבטחה של נכסים אלה.
  3. התאמה תרבותית: הבנת הרקע והערכים של המועמד עוזרת להבטיח שהם מתיישרים עם תרבות החברה. עובדים שמרגישים שייכות ומחויבות נוטים פחות לעסוק בגניבה.

שלוש שיטות למניעת גניבת עובדים

  1. בדיקות רקע מקיפות: ביצוע בדיקות רקע יסודיות הכוללות רישום פלילי, היסטוריית אשראי והפניות תעסוקתיות קודמות. חפשו דגלים אדומים שעשויים להצביע על נטייה לגניבה או חוסר יושר.
  2. הערכות התנהגותיות: השתמשו בכלי הערכה התנהגותית במהלך תהליך הגיוס כדי לקבל תובנות לגבי תכונות האישיות ומוסר העבודה של המועמד. זה יכול לעזור לזהות אנשים שנוטים להתנהגות לא אתית.
  3. ראיונות מובנים: שאלו שאלות ממוקדות במהלך ראיונות כדי להעריך את כנות המועמד ואת כישורי פתרון הבעיות שלו. 

קחו למשל עסק קמעונאי שחווה הצטמקות חוזרת ונשנית של המלאי וחשד לגניבת עובדים. לאחר יישום תהליכי מיון קפדניים יותר לפני העסקה, הם גילו כי למספר עובדים בעבר היו רישומים פליליים הקשורים לגניבה והונאות. על ידי הידוק הגיוס והיותם סלקטיביים יותר, החברה הצליחה להפחית את גניבות המלאי באופן משמעותי. בנוסף, הם טיפחו תרבות של אמון ואחריות, 

מניעת גניבת עובדים אינה קשורה רק למנעולים, אזעקות או מערכות מעקב; זה מתחיל בלדעת את מי אתם מעסיקים. בסביבה העסקית התחרותית של היום, השקעה בגיוס האנשים הנכונים היא צעד חיוני לקראת הבטחת הצלחה וביטחון לטווח ארוך.

לפרטים היכנסו לכתובת: https://keret.info/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות על ניהול אבנים בכליות
ניווט במורכבות של אבנים בכליות דורש יותר מסתם הבנה בסיסית של המצב. הוא דורש הבנה מקיפה של גורמים...
קרא עוד »
אפר 10, 2024
אופניים חשמליים 48v
אופניים חשמליים 48V הופכים פופולריים יותר וכיום הם מחזה נפוץ ברחבי העולם. לאופניים הללו יש שני יתרונות...
קרא עוד »
ינו 15, 2023
הכירו את דגמי הרכב של טויוטה
יצרנית הרכב טויוטה, מוכרת בכל העולם בעיקר בגלל הבטיחות ובאמינות שיש ברכביה. טויוטה מצליחה שנה אחר שנה...
קרא עוד »
דצמ 25, 2021