חלונות כהים לרכב

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

חלונות כהים לרכב הם מאפיין בטיחות המסייע להפחית את הסיכון לפציעה עקב תאונת דרכים. ניתן להכין אותם מכמה סוגי סרטים, ולכל אחד יש יתרונות וחסרונות משלו.

מה חשוב לדעת על חלונות כהים לרכב?

– סוג הסרט: ישנם 3 סוגי סרטים זמינים עבור חלונות כהים לרכב – UV, מחזירי חום, או רגיל. סרטי UV מגנים מפני קרני UV בעוד שסרטים מחזירי חום מגנים מפני חום. סרטים רגילים מספקים הגנה הן מפני השמש והן מפני החום.

– רמת ההגנה: זה תלוי במידת הכהה של הסרט בהשוואה לתנאי האור בעולם החיצון, שניתן לבטא במונחים של אחוז (למשל, 50% = חצי בהיר מהחוץ) או ערך מספרי.

כשמדובר בחלונות כהים לרכב, יש כמה דברים שחשוב לדעת

אלה כוללים את סוגי הגוון השונים ומה כל גוון עושה עבור הפנים והחוץ של המכונית.

סוגים שונים של גוון:

– Xtreme black: חוסם 99% מהאור מלעבור דרך החלון.

– כהה יותר משחור: חוסם עד 98% מהאור מלעבור דרך החלון.

– שחור: חוסם עד 95% מהאור מלעבור דרך החלון.

– אפור כהה או כסף: חוסם עד 90% מהאור מלעבור דרך החלון.

– אפור או כסף, ללא גוון: מאפשר כל אור טבעי אך גם נראה טבעי ופחות קשוח בעיניים בתוך רכב.

אנשים אולי לא יודעים את החשיבות של חלונות כהים לרכב

חשוב להבין מה עושים חלונות כהים. הם דואגים שחלקו הפנימי של המכונית יישאר קריר גם כשהיא חונה בשמש. הם גם מוודאים שאנשים בפנים מוגנים מקרני UV וקרני אור מזיקות אחרות. בנוסף, הם מאפשרים לשמור על איכות האביזרים שנמצאים בתוך הרכב כמו ריפודי הכסאות, חלקי הפלסטיק בתוך הרכב וגם הגנה על מסכי אנדרואיד לרכב שמותקנים בו.

ניתן לראות בבירור את ההבדל בין מכוניות כהות למכוניות בהירות ביום שמש, אך יכול להיות קשה לדעת אם לרכב יש חלונות כהים או לא. ישנם גוונים שונים של גוונים המציעים רמות שונות של הגנה מפני קרני UV וקרני אור מזיקות אחרות.

חלונות כהים לרכב עשויים בדרך כלל מפוליקרבונט, אך חלק מהחברות משתמשות גם באקריליק למוצריהן. סרטי חלונות אלו עשויים בדרך כלל מחומרים על בסיס פוליאסטר או אקריליק.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אופניים חשמליים 48v

אופניים חשמליים 48V הופכים פופולריים יותר וכיום הם מחזה נפוץ ברחבי העולם. לאופניים הללו יש שני יתרונות על פני מקביליהם החד-פאזיים –