מהי מצלמת LPR ומה חשיבותה?

מהי מצלמת LPR

מצלמת LPR הינה מצלמה אשר מיועדת לצורך קריאת לוחית הרישוי של הרכב. מצלמות מסוג זה משמשות לא מעט חניונים חכמים, אשר מאפשר לכל בעל רכב ששילם על החניה בזמן הכניסה, לצאת מהחניון בצורה אוטומטית ברגע שהמצלמה מזהה את לוחית הרישוי של הרכב שלו. הטכנולוגיה החדישה הזאת אשר מאפשרת זיהוי רכב תוך פחות משניה אחת, מסוגלת לזרז בצורה משמעותית את קצב יציאת הרכבים מהחניון, דבר שכמובן מאפשר למנוע פקקים מעיקים. בצורה כזו, אין שום צורך שהנהג יתבשל בחניון ויצבור עצבים מיותרים, היות והמחסום נפתח בצורה אוטומטית, ואין שום צורך להכניס כרטיס או לדבר עם נציג שירות. מעבר לשדרוג המשמעותי שהנהגים נהנים ממנו, מדובר על אספקט חשוב גם עבור בעלי החניונים. באמצעות הטכנולוגיה המשוכללת הזאת, ניתן לפנות בקלות מספר גדול יותר של מקומות חניה, דבר שמאפשר לכל מי שנכנס לחניון למצוא לעצמו חניה בצורה מהירה יותר וכמובן לאכלס יותר מכוניות בכל רגע נתון.

זיהוי רכב באמצעות מצלמת LPR

מצלמות אלו מותקנות לא פעם בחניונים ציבוריים, אך גם בחניונים פרטיים במיוחד כאשר מדובר על חניון של בניין יוקרה. במקרים כאלו חשוב במיוחד להקל על הדיירים ולספק להם את השירות הטוב והמהיר ביותר. אף אחד הרי לא ירצה לעמוד בתור לצורך כניסה או יציאה לחניה שלו, לכן הטכנולוגיה הזאת יכולה לשפר את איכות החיים של הדיירים ולמנוע ריבים ועצבים מיותרים. מעבר לכך, כדאי לדעת כי מצלמת LPR מהווה חלק ממערכת חכמה, אשר מסוגלת לתעד נתונים של כל הרכבים שנכנסים או יוצאים מהחניון. בצורה כזו ניתן לדעת בכל רגע נתון כמה רכבים נמצאים בתוך החניון, כמה מקומות פנויים נשארו וכדומה. הטכנולוגיה הזאת מאפשרת למעשה לבעלי החניון לחסוך לא מעט כסף, המבוזבז על שומר שכל תפקידו הוא לפתוח את השער. המערכת מספקת פיקוח וניהול איכותי של החניון, ללא שום צורך בגורם אנושי.

לסיכום, מצלמת LPR הינה מצלמה חכמה שמסוגלת לזהות את לוחית הרישוי של הרכב. בצורה כזו, ניתן לאפשר לבעלי החניונים השונים את היכולת להכניס או להוציא רכבים, שכבר שילמו על החניה או שיש להם מנוי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה הוא חיפוי לשיש למטבח?
אחד מן האלמנטים הבסיסיים בשנים האחרונות הוא עשיית שימוש בחיפוי לקיר חיצוני ולקיר פנימי של המטבח...
קרא עוד »
פבר 13, 2020
המחלקה הראשונה למסחריות – טיפול לרכב
אל תזניחו את הרכב שלכם, ובכל פעם שאתם שמים לב כי נדרש לעשות טיפול לרכב, תזכרו שאתם יכולים לפנות אל מוסך...
קרא עוד »
אוג 12, 2021
האמנות הנסתרת של בחירת יועץ משכנתאות: שלישיית ציוויים
ניווט בעולם דמוי המבוך של המשכנתאות יכול להיות מכריע, בלשון המעטה. אפילו עם אינספור משאבים בהישג ידך,...
קרא עוד »
ספט 14, 2023