כל כמה זמן צריך להחליף מצבר ברכב?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

גם אם הידע שלכם ברכבים הוא בסיסי ביותר, ככל הנראה אתם יודעים היכן נמצא המצבר ברכב שלכם. מדובר באחד מהאלמנטים החשובים ביותר ברכב שלכם, ולכן מוטב להתייחס אליו בכבוד הראוי לו. אך חלק בלתי נפרד מתחזוקת הרכב תהיה החלפת המצבר, שכן המצבר איננו יכול להחזיק למשך שנים רבות – וככל שלא תשמרו עליו כך הוא ישחק הרבה יותר מהר. לא מעט נהגים שואלים את עצמם, מתי בדיוק צריך להחליף את המצבר? האם יש זמן מדויק שהוא המומלץ ביותר? החלטנו להרים את הכפפה על מנת לספק לכם תשובה לשאלה החשובה הזאת, קראו גם בלינק..

החלפת מצבר לרכב – בכל כמה זמן?

קודם כל עוד לפני שנסביר בדיוק מתי אתם צריכים להחליף את המצבר ברכב שלכם, ננפץ לכם את אחת מהסטיגמות הנפוצות ביותר על מצבר. לא צריך להחליף מצבר בכל שנה, זוהי מחשבה לא נכונה שיכולה לגרום לכם לבזבז סכומי כסף אדירים ללא כל סיבה מוצדקת. 

כעת נסביר כי עמידותו של המצבר תלויה במספר אלמנטים – ולכן כל מצבר נשחק במהירות ובאופן שונה, ולכן אין זמן מוגדר שבו אתם צריכים להחליף את המצבר. עמידותו של המצבר משתנה בהתאם לחברה שממנה רכשתם את המצבר, בהתאם להיותו חדש או יד שנייה ואפילו למידת התחזוקה שלכם שיכולה גם היא להשפיע לטובה או לרעה.

בכל מצבר – בין אם מדובר על מצבר יד שנייה או על מצבר חדש ישנו תאריך תוקף שעשוי לסייע לכם להבין פחות או יותר כמה זמן המצבר יכול לשרת אתכם בצורה נאמנה. אך שוב יש לכם השפעה על כך, ואתם אלה שיכולים להאריך את חייו של המצבר או לקצר אותם בצורה משמעותית במיוחד. במקרה של מצבר מקולקל הזמינו מצבר עד הבית מהקישור הזה.

סימנים מקדימים לכך שהמצבר עומד להיגמר בקרוב הם – קושי בהנעת הרכב בעיקר בבקרים או לאחר זמן רב שלא נסעתם בו. רעשים מוזרים שמגיעים מכיוונו של המצבר בזמן נהיגה או בזמן הנעת הרכב. מצב שבו המזג הפסיק לקרר ללא כל התראה מוקדמת, גם הוא עשוי להעיד על כך שהמצבר קרוב מאוד לסיים את עבודתו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אופניים חשמליים 48v

אופניים חשמליים 48V הופכים פופולריים יותר וכיום הם מחזה נפוץ ברחבי העולם. לאופניים הללו יש שני יתרונות על פני מקביליהם החד-פאזיים –