מציאות של תאונות דרכים והחשיבות בתביעה משפטית

עורך דין תאונות דרכים

במדינת ישראל אנו מוצאים את עצמנו במציאות בה תאונות דרכים הפכו להיות שגרה יום יומית בחיים במדינת ישראל. ואז, לא אחת, כאשר מתרחשת תאונה, רוב האנשים מעדיפים לא להתעסק עם התאונה ואחת הטענות שלקוחות חוזרים עליה היא "לא קרה לי כלום, אני בסדר, אז בשביל מה לעשות משהו?".

אולם לא אחת אחרי כמה שנים ולאחר שלא תבענו, מתברר לנו שהנזק מתאונת הדרכים, אותו נזק שבחרנו לוותר עליו ולא לתבוע בגינו, מפריע לנו בחיי היום יום ולא אחת הוא מקשה עלינו לתפקד, מקשה עלינו לבצע את העבודה ולפעמים מוביל לשינוי בחיים היום יומיים שלנו.

תביעת תאונת דרכים – איך מתחילים

לכן אם כבר עברנו את המשוכה הראשונה, בחרנו להחליט ללכת על תביעת תאונת דרכים, הגענו לשלב הקשה- השלב בו אנו צריכים לבחור עורך דין לתביעות תאונות דרכים. אותו עורך דין תאונות דרכים  עשוי להוביל וללוות אותנו בתהליך הארוך ולפעמים הממושך בתביעת תאונת הדרכים בבית המשפט. ככל שהליך ארוך יותר כך לניסיון של עורך הדין לתביעות תאונות דרכים יש משקל גבוהה יותר בהשגת התוצאות הרצויות.

לכן כאשר אנו עושים צעד כזה אנו צריכים לשאול את עצמינו מה אנו מחפשים בעורך דין תאונות דרכים, ככל שנדע לענות לעצמנו על השאלות, נדע באיזה עורך דין אנו מעוניינים לבחור. השאלה הראשונה שמומלצת לשאול שבוחרים עורך דין לתביעות תאונות דרכים היא מה המטרה שלנו, מה אנו רוצים להשיג בתביעה. האם אנו מעוניינים לנסות ולהוציא כמה שיותר כסף או אנו מעוניינים ללכת לתהליך קטן בו נוכל להוציא אולי במקרה הטוב כמה אלפי שקלים בודדים? למשל, אחד הלקוחות שבחר לעבוד עם המשרד ובחר אותנו להיות עורכי הדין שלו בתביעת תאונת הדרכים, החליט שהוא רוצה לצאת למלחמה עם חברת הביטוח שתוביל אותו לפיצוי אמיתי על הנזקים מהם הוא סובל.

אותו לקוח סבל מבעיות בגב ובעיות בצוואר שקשו עליו לתפקד ביום יום ולפעמים הבעיות גרמו לו לכאבים לא נעימים שהקשו עליו את התפקוד היום יומי עד אשר ניאלץ להפסיק לעבוד בעבודה שלו. הלקוח העדיף לבחור משרד עורך דין לתביעות תאונות דרכים מוביל, חזק וכזה שידע לשמור על הזכויות שלו והתוצאות היו פיצוי של 536,000 ש"ח בתאונה.

לקוח אחר, חבר שלו, בחר לקחת עורך דין תאונות דרכים צעיר, לא מנוסה, הכל כדי לקבל פיצוי מסויים מחברת הביטוח. התוצאה הייתה שהחבר של אותו לקוח קיבל רק 4,000 ש"ח על הפציעה שלו. לימים הוא הצטער על כך שבחר לתבוע ולנהל את התיק בצורה מהירה ,כי הפציעה שלו השפיעה על החיים היום יומיים שלו ולא אחת הקשתה עליו לעבוד ולתפקד.

לכן אם אנו מעוניינים בתוצאות רציניות בעלות משמעות אנו צריכים לחשוב על משרד עורך דין תאונות דרכים רציני עם ניסיון שייצג אותנו.

שאלה אחרת שאנו צריכים לשאול את עצמינו מה קורה שהתאונה היא תאונת עבודה, איזה עורך דין לתביעות תאונות דרכים עלינו לבחור? כאן נכנס עניין נוסף לשקול והוא שאנו צריכים לבחור עורך דין שיודע את ענייני הביטוח הלאומי מצוין.

ביטוח לאומי הוא עניין רציני ואחראי והשיקול באם לפנות לביטוח לאומי או לא הוא שיקול מאוד רציני.

כמו שאנו מכירים את ביטוח לאומי, ביטוח לאומי הוא גוף שעושה הכל כדי לא לשלם לנו ולשלם לנו הכי פחות שאפשר אם אפשר, לכן כשאנו בוחרים עורך דין לתאונת דרכים בעבודה, אנו צריכים לא רק מי שיידע לייצג אותנו בבית משפט אלא גם עורך דין שיודע לייצג בתביעות נכות מעבודה.

לבחירה לא מוצלחת של עורך דין לתביעות נכות מעבודה ישנה משמעות גדולה מאוד, קראו כאן https://fclaw.co.il/general-disability בהרחבה. לפי החוק הנכות שנקבעת בביטוח לאומי בתביעת נכות מעבודה עוברת לתביעת תאונת הדרכים כלומר אם ביטוח לאומי קבע לנו נכות כלשהיא בתביעת נכות מעבודה, בתביעת תאונת הדרכים לא צריך למנות מומחים. לכן לפעמים נכות לא טובה שמושגת בתביעות תאונות דרכים בעבודה, יכולה לגרור תיק פשוט להליכים של שנים רבות שעולים כספים ומשאבים רבים ולפעמים מיותרים.

באחד התיקים במשרד, נאלץ הלקוח לעבור כמעט 25 וועדות על מנת לתקן נזק שעשה לו עורך דין לתביעות נכות מעבודה שלא ידע היטב את החוק, וכך הנכות של אותו לקוח שעבר תאונת דרכים בעבודה, עלתה ל32% מ 0%, מאבק שהתנהל 6 שנים מיותרות בועדות הביטוח הלאומי.

זכרו! מומחיות של תאונות דרכים היא עניין אחד ומומחיות של ביטוח לאומי היא עניין נוסף. אם השגתם עורך דין שבקיא בשני העניינים האלו הסיכוי שלכם להגדיל את הפיצוי הכספי גדל משמעותית ומקצר לכם את זמן ניהול ההליך.

במציאות היום יומית ככל שנעבוד טוב יותר על התיק, הדרך שלנו לקבל את הפיצוי הכספי קצרה יותר וכסף שמושג בתהליך מהיר יותר, יש לו משמעות עבורנו. הרי ככל שאנו מנהלים הליכים משפטיים ארוכים יותר, אנו מותשים מהתיק, אנו נעשים לא אחת רגשיים מתוצאות התיק, דבר שמומלץ מאוד להמנע ממנו.

לסיכום, אם כבר הגעתם עד לכאן והגעתם למסקנה שאתם רוצים משרד עורכי דין לתביעות תאונות דרכים רציני או משרד עורכי דין לתביעות בעבודה בענייני תאונות דרכים, נשמח לעזור לכם.

למשרדינו יש ניסיון רב שנים עם תוצאות והישגים שהביאו ללקוחות כספים וזכויות רבות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה עושים ציפוי ננו לרכב בחולון
רוצים לעשות ציפוי ננו לרכב בחולון? אצל חברת מקצועני הרכב תוכלו לקבל את השירות הטוב ביותר במקרה הזה....
קרא עוד »
אוג 01, 2021
החשיבות הרבה באחזקת גגות עם חברת איטום מנוסה
תחזוקת גגות היא חיונית כדי להבטיח את אורך החיים והשלמות המבנית של הבניין. חברת איטום מנוסה יכולה למלא...
קרא עוד »
אוק 15, 2023
באיזה מקרים תצטרכו שירות של טוען רבני?
טוענים רבניים ממלאים תפקיד מכריע במערכת המשפט היהודית. בדומה לעורכי דין, הם עברו הכשרה במשפט העברי...
קרא עוד »
אוג 09, 2023