ההבדל בין תיבות הילוכים ברכב

תיבות הילוכים ברכב

איזה נהגים אתם? נהגים של רכב אוטומט או ידני? כאן תוכלו ללמוד על ההבדל בין תיבות ההילוכים השונות.

מתיבת הילוכים ידנית לאוטומטית

כשאנחנו ניגשים ללמוד נהיגה, עומדות בפנינו שתי אופציות, אנחנו יכולים ללמוד כיצד נוהגים על רכב אוטומט או שאנחנו יכולים ללמוד נהיגה על רכב לא אוטומט. בשביל להבין את ההבדל בין השניים, אנחנו נציג לכם כאן את כל המידע על תיבות ההילוכים ברכב. בעיקרון, כלי הרכב הראשונים נוצרו עם תיבת הילוכים ידנית, לא אוטומטית, עם השנים על מנת לשפר את איכות הנהיגה ולהוסיף לנוחות של הנהגים, החלו לייצר מכוניות אוטומטיות. צריך לומר, היום מרבית המכוניות הן אוטומטיות, למרות שבמדינות רבות באירופה וכן בארצות הברית, יש רבים שמעדיפים עדיין להשתמש בתיבת הילוכים ידנית. יש הסבורים שכך מרגישים יותר את ההגה וחווים יותר את הנהיגה.

לפני שנסביר על ההבדלים בין השניים, חשוב לציין, מי שבוחר ללמוד נהיגה על רכב לא אוטומט, יוכל לנהוג גם על רכב אוטומט, לעומת זאת, מי שבוחר לנהוג על רכב אוטומט, אומנם יהיו לו פחות שיעורים, אך הוא לא יוכל לנהוג על רכב לא אוטומט, ויצטרך לעבור שיעורים במיוחד בשביל זה.

תיבות הילוכים ברכב

מה זו תיבת הילוכים אוטומטית ומה זו תיבת הילוכים לא אוטומטית?

תיבת הילוכים אוטומטית היא כזו שכל מה שאנחנו צריכים לעשות, זה להעביר את לדרייב ולהתחיל לנהוג. ההילוכים היחידים בהם נשתמש במהלך הנהיגה, הם דרייב, פארקינג כאשר נרצה לחנות או  רוורס, כאשר נרצה לעבור לנסוע לאחור. במקרים מסוימים נעביר להילוך ראשון או שני.

הנהיגה והמעבר בין ההילוכים איננו דורש מאיתנו דבר. מה עוד, כאשר אנחנו מעבירים הילוך, הרכב לא מתדרדר לאחור, הוא נמצא בכיוון התנועה על פי מצב הכביש. לעומת זאת, תיבת הילוכים לא אוטומטית, מחייבת אותנו כל הזמן להעביר הילוך, בין ראשון לרביעי, ובכל פעם כשנעשה זאת, נצטרך שהרגל שלנו תלחץ על הקלאץ' במינון נכון בשביל שהרכב לא ייכבה לנו. במצבים מסוימים הרכב יכול להתדרדר לאחור אם לא נקפיד על העברת הילוך בצורה נכונה.

לסיכום, יש לא מעט הבדלים בין תיבות ההילוכים השונות, כשתוכלו לבחור את האפשרות האידיאלית ביותר בעבורכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אלו סוגי מצברים קיימים והאם כולם מתאימים לכם?
לא בהכרח לכל רכב יהיה את המצבר המתאים לו בדיוק, אך כן לכל נפח מנוע ורכב, יהיה הצורך במצבר מיוחד עבורו...
קרא עוד »
נוב 18, 2019
חלקי חילוף לרכב
כולנו מכירים את הצורך ברכישת חלקי חילוף לרכב. לפעמים זה קורה בגלל תאונה ובמקרים אחרים מדובר בסתם...
קרא עוד »
אוג 09, 2020
ניקוי פיח מהמנוע
רובם של הרכבים שאנחנו נוסעים עליהם אלו הם רכבים שמונעים בעזרת דלק ובעת שהמנוע פועל הדלק שנשרף במנוע...
קרא עוד »
נוב 13, 2022