האם זה חוקי להתקין שומר חניה בחנייה משותפת

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

בחניות משותפות ניתן להתקין אמצעים מגוונים, כגון מחסום או שער כניסה. אבל אפשרות לשמירה על חניה יחידה, ניתנת לביצוע גם באמצעות שומר חניה. בחניה פרטית, של בית פרטי, אין שום ספק כי מותר וחוקי להתקין את שומר החניה הפרטי. אך השאלה שמעניינת רבים היא, האם זה חוקי להתקין שומר חניה מסוג זה, גם בחניה המשותפת. 

מתי מותר להתקין את השומר בחניה משותפת 

בשטח של חניה משותפת, בבית משותף, יכולים להתקיים שני מצבים. מצב אחד מתקיים כאשר החניה מוגדרת כשטח משותף, אולם חלק מהחניות הינן פרטיות (רשומות בטאבו). מצב שני מתקיים כאשר החניה שמורה לדיירי הבניין אך אין הצמדה של חניות לדירה כזאת או אחרת. כאשר אחד הדיירים מעוניין להציב מעצור חניה, בחניה הפרטית שלו, שבתוך החניה הכללית של הבניין, זה אפשרי וחוקי. אם השומר הזה פוגע בזכות קניינית של דיירים אחרים או מפריע למעבר ולגישה לחניות אחרות, או אז ישנה בעיה עם התקנה מסוג זה. 

מתי נדרשת הסכמת הרוב 

כאשר מדובר בחניה משותפת, המצב שונה. התקנה של שומר חניה בחניה המשותפת, צריכה להתקבל כהחלטה משותפת. כלומר, נדרשת החלטה בעקבות הסכמת רוב הדיירים. גם אז, חוקיות העניין צריכה להיבחן לגופו של עניין. כלומר, ההתקנה צריכה שלא לפגוע בזכות קניינית של הדיירים המתנגדים. לדוגמא, אם ההתקנה מונעת מהם גישה חופשת למחסן הנמצא בבעלותם וכיוצא בזה. 

לסיכום, שומרי חניה ניתן להתקין בחניה פרטית וגם בחניה משותפת. אולם רצוי לבדוק היטב את נסיבות המקרה לפני הביצוע. על כל פנים. מדובר בפתרון מצוין שמונע מגורמים לא מורשים, להעמיד את הרכב בחניה המשתמשת את דיירי הבניין או חלק מהם. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ביגוד לעובדים

במקומות עבודה רבים ישנה דרישה לכך שלעובדים יהיה ביגוד ייחודי ויש לכך מספר סיבות. ביגוד לעובדים יכול לבוא לידי ביטוי בביגוד אחיד