מדוע יש צורך להחליף מצבר ברכב

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

מצבר הרכב, הוא הכוח הראשוני אותו צריך הרכב כדי לנסוע. את מצבר הרכב יש להחליף מידי פעם (רצוי פעם ב- 5 שנים), כדי לא להגיע למצב בו הרכב יתקע לכם באמצע שום מקום.

מדוע יש צורך להחליף מצבר ברכב? |

הפונקציה העיקרית של מצבר לרכב היא להפעיל את המכונית שלכם. כיום, לרוב המכוניות יש סוללת חומצה 12 וולט נטולת תחזוקה יחידה. סוללת הרכב נטענת ומשתמשת במטען בכדי להפעיל את מערכות הרכב בזמן שהוא חונה וכך, להפוך את המנוע לפעיל כשרוצים לנסוע.

ברגע שתנעו את המכונית שלכם, האלטרנטור מייצר כוח חשמלי נוסף להטענת הסוללה. בדרך זו, הרכב מקבל כוח להפעלתו ולנסיעתו.

כמה זמן סוללה יכולה להחזיק באוטו? |

עם הזמן, הסוללה מאבדת מהיכולת להחזיק טעינה קבועה. יום אחד, הסוללה החלשה לא תוכל להפעיל את המכונית שלכם.

לעתים קרובות דבר זה קורה כאשר מזג האוויר מתקרר וכאשר הסוללה חלשה וכדי להניע את המנוע, יהיה צורך להניע ידנית את המכונית, כדי שתתחיל לעבוד. כדי להימנע ממצב זה, יש להחליף את הסוללה לפני שהקיבולת שלה יורדת לרמה קריטית. כיום יש אפשרות גם להחליף את המצבר לרכב במחיר זול.

כל כמה זמן יש להחליף מצבר לרכב? |

בממוצע, מצבר לרכב נמשך בין 5 – 7 שנים. הסוללה מחזיקה זמן רב יותר אם הרכב מונע מדי יום והמצבר נשמר טעון במלואו. כמובן שיש סוגי מצברים שונים ושכל מצבר והסוג שלו.

כאשר הרכב חונה לפרקי זמן ממושכים, הסוללה מתדרדרת מוקדם יותר. ראינו סוללות שמחזיקות גם עד 10 שנים. מספר בעלי רכבים טוענים שהסוללה ברכב שלהם נמשכה או עבדה למעלה מ -11 שנים. גם גודל הסוללה חשוב: סוללות גדולות בדרך כלל, מחזיקות מעמד זמן רב יותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כיצד לבחור מעבד קול

כל מוזיקאי, תקליטן, זמר, נגן יודע שמעבד קול או כרטיס קול הוא מוצר שחובה עבורו, וכדאי מאוד להשקיע באחד טוב. כיום יש

רמקולים מוגברים

רמקולים מוגברים

כמעט כל אחד מחזיק בבית שלו, במשרד שלו או אפילו ברכב שלו רמקולים לצורך שמיעת מוסיקה. רוב האנשים נוטים להקשיב למוסיקה בזמן