מצברים

המצבר הוא חלק חשוב מאוד בכל כלי רכב מכיוון והמצבר עוזר לרכב לפעול בצורה חלקה ובטוחה. על כן, איכות המצבר תשפיע על טעינת הרכב ועל האנרגיה של הרכב.

החשש העיקרי של חברות המצברים הוא שמשתמשים עלולים להפסיק להשתמש במצברים כיוון ובעתיד יהיה שינוי בשימוש במצברים בכדי לטעון את הרכב.

בחירת מצברים במבצע היא חלק מתהליך בחירת איכותו של הרכב וישנה מודעות גדולה לחשיבות בבחירת המצבר האיכותי והמתאים ביותר לכלי הרכב שלך.

כמו כן, בחירת המצבר הינו חלק חיוני מחיי הרכב. המצבר צרך להיות מסוגל לעמוד בהרבה טעינה ושימוש. זה לא הגיוני לקנות רכב ללא מצבר, או לקנות מצבר שאינו מתאים לרכב, כי בלי מצבר מתאים הרכב יגווע.

על כן אנו למדים כי הבחירה במצבר הנכון הינה חלק קריטי בחייו של הרכב, מצבר לא טוב יכול לגרום לנזק או לגרוע מהביצועים של הרכב שלך, אז חשוב לדעת ולהבין את טיבו של המצבר אותו אתה בוחר לרכוש.

על מנת לקבל מצבר יעיל, יש להבין את הסוגים השונים של המצברים הקיימים בשוק ולדעת כיצד הם פועלים.

ישנם סוגים רבים ושונים של מצברים לרכב כמו מצברים כפר סבא, ולכל מצבר יש מאפיינים ייחודיים משלו. הסוג הנפוץ ביותר של מצבר לרכב הוא מצבר "מחזור עמוק" בעל קיבולת גבוהה.

סוג חלופי הוא מצבר בעל "קיבולת גבוהה" כגון סוללת חומצת עופרת (LAD), המכונה לעתים קרובות AGM מכיוון שהיא משתמשת בחומר סופג כדי להחזיק אלקטרוליט נוזלי בתוך מארז המצבר נגד קורוזיה הנגרמת על ידי זיהום אוויר וחדירת מים למערכת. מצברים אלו יקרים יותר ממצברי LAD, אך יש להןם אורך חיים ארוך בהרבה.

בעתיד, מצברים יוכלו להחזיק מעמד זמן רב ולהיטען בקצב הרבה יותר מהיר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ההבדל בין תיבות הילוכים ברכב
איזה נהגים אתם? נהגים של רכב אוטומט או ידני? כאן תוכלו ללמוד על ההבדל בין תיבות ההילוכים השונות. מתיבת...
קרא עוד »
אוג 22, 2019
איך מצבר לרכב עובד?
כל מצבר בסיסי מורכב משישה תאים שכל אחד מהם נקרא תא וולטה. התא יכול לספק 2.3 וולט כאשר הוא מספק את...
קרא עוד »
יול 05, 2021
איך להתאים רמקולים לגודל הסלון
כולנו יודעים שגודל הסלון אינו מספר אחיד בכל בית. ניתן להתאים את גודל הרמקול בסלון כך שיתאים לסוגי...
קרא עוד »
יול 06, 2022