יבשני לחות – כמה הם יעילים?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

לכל אחד יש את החשש הזה, שמא ביום בהיר יתחילו לצוץ לו על קירות הבית כתמי עובש או טחב, אולי יעלה הביוב על גדותיו או שיתרחש פיצוץ בצנרת. לחלק גדול מבעיות הרטיבות אין אפשרות להתכונן, הרי הצנרת לא מודיעה לפני שהיא מתפוצצת ואף הביוב אינו מכריז בקול רם כאשר הוא עומד לעלות על גדותיו. אבל מה, גם כאשר יש איזו שהיא בעיית רטיבות, ישנם מספיק כלים כדי לפתור אותה ולמנוע ממנה לשוב.

אם קרה מקרה והייתה בעיה כלשהיא של רטיבות, היא מתבטאת גם בסימנים חיצוניים של עובש על הקירות, טחב, קורוזיה, התנפחות והתפוררות של הטיח ואף ריח לא נעים שמתפשט בחלל. אז מה עושים כדי לתקן את המצב? אם כבר טיפלתם בבעיה הראשית ופתרתם אותה, תוכלו להשתמש ביבשן לחות לתקן את הנזקים.

מה עושים עם סימני הלחות על הקירות?

כאמור, הסימנים החיצוניים לכך שקיימת בעיית רטיבות פנימית הם סימני הלחות על הקירות, הם מתבטאים בצורת עובש, התנפחות של הקיר, קורוזיה ועוד. הטיפול היסודי בבעיית הרטיבות לא תמיד כולל גם טיפול בסימנים החיצוניים ולכן יש לטפל בהם בצורה אחרת. יבשן הלחות הינו הפתרון האפקטיבי ביותר מכיוון שזהו מכשיר אשר מייבש את האזור מהלחות שנגרמה בעקבות הצפות או שיטפונות ובנוסף, הוא מסייע למנוע עובש בקירות וטחב.

מהו יבשן לחות?

יבשן הלחות הינו מכשיר שלמעשה סופח את הלחות וגורם לקיר להתייבש וכך ניתן לצבוע אותו מחדש ולהסתיר את כל פגמי העובש מבלי לחשוש שמא הם יחזרו. כמו כן, ישנם אנשים המשתמשים ביבשן לחות על בסיס קבוע מכיוון שהם גרים באזור שבו האוויר לח יותר (כגון במישור החוף) ועל מנת למנוע נזקים הם עושים ביבשן הלחות שימוש קבוע בעיקר במרתפים ובחדרי ארונות.

השכרת יבשן לחות

את יבשני הלחות יש אפשרות לשכור למשך תקופה מסוימת על פי המלצת המומחים. לחברות שמתמחות בייבוש מבנים כמו מור שיקום נזקים יש גם מכשירי ייבוש להשכרה. אנשי החברה מגיעים למקום שניזוק מהמים, מודדים את רמת הלחות בקירות המבנה, במצע החול, במצע הסומסום, בבטון ובחלל המקום וכך ממליצים על סוג הייבשן הרצוי ואף נותנים הערכת זמן עד לסיום הטיפול.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אופניים חשמליים 48v

אופניים חשמליים 48V הופכים פופולריים יותר וכיום הם מחזה נפוץ ברחבי העולם. לאופניים הללו יש שני יתרונות על פני מקביליהם החד-פאזיים –