יבשני לחות – כמה הם יעילים?

יבשני לחות

לכל אחד יש את החשש הזה, שמא ביום בהיר יתחילו לצוץ לו על קירות הבית כתמי עובש או טחב, אולי יעלה הביוב על גדותיו או שיתרחש פיצוץ בצנרת. לחלק גדול מבעיות הרטיבות אין אפשרות להתכונן, הרי הצנרת לא מודיעה לפני שהיא מתפוצצת ואף הביוב אינו מכריז בקול רם כאשר הוא עומד לעלות על גדותיו. אבל מה, גם כאשר יש איזו שהיא בעיית רטיבות, ישנם מספיק כלים כדי לפתור אותה ולמנוע ממנה לשוב.

אם קרה מקרה והייתה בעיה כלשהיא של רטיבות, היא מתבטאת גם בסימנים חיצוניים של עובש על הקירות, טחב, קורוזיה, התנפחות והתפוררות של הטיח ואף ריח לא נעים שמתפשט בחלל. אז מה עושים כדי לתקן את המצב? אם כבר טיפלתם בבעיה הראשית ופתרתם אותה, תוכלו להשתמש ביבשן לחות לתקן את הנזקים.

מה עושים עם סימני הלחות על הקירות?

כאמור, הסימנים החיצוניים לכך שקיימת בעיית רטיבות פנימית הם סימני הלחות על הקירות, הם מתבטאים בצורת עובש, התנפחות של הקיר, קורוזיה ועוד. הטיפול היסודי בבעיית הרטיבות לא תמיד כולל גם טיפול בסימנים החיצוניים ולכן יש לטפל בהם בצורה אחרת. יבשן הלחות הינו הפתרון האפקטיבי ביותר מכיוון שזהו מכשיר אשר מייבש את האזור מהלחות שנגרמה בעקבות הצפות או שיטפונות ובנוסף, הוא מסייע למנוע עובש בקירות וטחב.

מהו יבשן לחות?

יבשן הלחות הינו מכשיר שלמעשה סופח את הלחות וגורם לקיר להתייבש וכך ניתן לצבוע אותו מחדש ולהסתיר את כל פגמי העובש מבלי לחשוש שמא הם יחזרו. כמו כן, ישנם אנשים המשתמשים ביבשן לחות על בסיס קבוע מכיוון שהם גרים באזור שבו האוויר לח יותר (כגון במישור החוף) ועל מנת למנוע נזקים הם עושים ביבשן הלחות שימוש קבוע בעיקר במרתפים ובחדרי ארונות.

השכרת יבשן לחות

את יבשני הלחות יש אפשרות לשכור למשך תקופה מסוימת על פי המלצת המומחים. לחברות שמתמחות בייבוש מבנים כמו מור שיקום נזקים יש גם מכשירי ייבוש להשכרה. אנשי החברה מגיעים למקום שניזוק מהמים, מודדים את רמת הלחות בקירות המבנה, במצע החול, במצע הסומסום, בבטון ובחלל המקום וכך ממליצים על סוג הייבשן הרצוי ואף נותנים הערכת זמן עד לסיום הטיפול.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוכנות נהיגה והכשרת נהגים מקצועיים בחברות הסעות
תוכנות נהיגה והכשרת נהגים הן חלק חשוב מתעשיית ההסעות. חברות הסעות שואפות לספק שירות איכותי ובטוח...
קרא עוד »
יול 19, 2023
מלגזות משומשות למכירה – כך תשיגו בזול
חיפוש מהיר ברשת יוכל לחשוף אתכם לאופציות רבות ומגוונות של מלגזות משומשות למכירה. רק תצטרכו לוודא כי...
קרא עוד »
יונ 17, 2019
מדביר בראשון לציון – לא צריך להמשיך לסבול מהג'וקים
נמאס לכם לראות בכל פעם מחדש ג'וקים שצצים להם בחלקים שונים בביתכם? המצב לא צריך להמשיך להיות כך. אתם רק...
קרא עוד »
מאי 02, 2021