כל האפשרויות של עמדת טעינה לרכב חשמלי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

בעולם שכבר מודע היטב לחשיבות שינוי ההרגלים כדי לשמור על כדור הארץ, אך טבעי הוא שנראה בכבישים יותר ויותר כלי רכב חשמליים או היברידיים, כלומר כאלה שלצד המנוע החשמלי מכילים גם מנוע בנזין, אם כי המטרה היא שאת רוב האנרגיה יספק המנוע היעיל יותר אנרגטית. ככל שמתרבים כלי הרכב החשמליים נדרשות עמדות טעינה רבות יותר – וגם מבחינה זו ישנן מספר אפשרויות.

עמדת טעינה ביתית

אופציה אחת של עמדת טעינה לרכב חשמלי היא זו הביתית. עמדות הטעינה הביתיות מציעות יתרות משמעותי מאוד והוא הנוחות המרבית – בזכות העובדה שאין צורך לחפש במיוחד מקום שבו תיטען הסוללה. עוד יתרון הוא הביטחון שהסוללה לא תתרוקן באמצע נסיעה – שכן יש לכם שליטה מלאה על זמני ההטענה, ובזכות הנוחות הרבה אין שום סיבה בעצם לצאת מהבית עם סוללה פחות ממלאה. קטגוריה זו של עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים מתאימה גם למשרדים.

עמדות טעינה ציבוריות

היתרון העיקרי של עמדת טעינה לרכב חשמלי שממוקמת בתחנת דלק, מרכז קניות ושאר מקומות ציבוריים הוא העוצמה הרבה יותר בהשוואה לדגמים הביתיים. הדגמים השונים והאיכותיים בקטגוריה זו מגיעים עם מטען תלת פאזי, מנגנון לזיהוי זרם יתר וכן זליגת DC, וכאמור הספק גבוה (למשל 22 קילו-וואט).

בעמדות אלה חשובה גם העמידות בפני פגעי מזג אוויר, ועוד דגש הוא העיצוב – כדי להפוך את הטענת המכוניות החשמליות לחוויה שהיא לא "רק" יעילה, מהירה וידידותית לסביבה, אלא גם נעימה.

עמדת טעינה לרכב חשמלי מהירה במיוחד

האופציה העוצמתית ביותר של תחנות ההטענה. דוגמה אחת היא דגם שמגיע להספקים של 43 קילו-וואט AC ועוד 50 קילו-וואט של זרם DC, ויש גם דגמים שמגיעים להספקים של 163 או 320 קילו-וואט. בעמדות אלה יש גם זיהוי מבוסס RFID ובאופן כללי הן מתאימות במיוחד למצבים שבהם נדרשת עמדת טעינה לרכב חשמלי בעל טווח נסיעה משמעותי. גם אוטובוסים יכולים להיעזר בעמדות המהירות במיוחד. ניהול עמדה שכזו מחייב תשומת לב רבה לנושא הבטיחות, ולכן חשוב לרכוש עמדות של יצרניות שמוכרות כאיכותיות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אופניים חשמליים 48v

אופניים חשמליים 48V הופכים פופולריים יותר וכיום הם מחזה נפוץ ברחבי העולם. לאופניים הללו יש שני יתרונות על פני מקביליהם החד-פאזיים –